Pod Bykami. Apteka - Świdnica

Adres: Długa 45, 58-100 Świdnica, Polska.
Telefon: 748520376.

Specjalności: Apteka.
Inne ważne informacje: Zakupy stacjonarne, Dostawa, Wejście dostępne dla osób na wózkach, Karty debetowe, Karty kredytowe, Usługa płatności mobilnych NFC, Karty kredytowe.
Opinie: Ta firma ma 28 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.8/5.

Lokalizacja Pod Bykami. Apteka

Pod Bykami. Apteka znajduje się pod adresem Długa 45, 58-100 Świdnica, Polska. Można skontaktować się z nimi pod numerem telefonu 748520376. Specjalizują się w działalności jako Apteka, oferując swoje usługi zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i dostarczając leki do domu.

Pod Bykami. Apteka zapewnia wiele udogodnień, takich jak Zakupy stacjonarne, Dostawa, Wejście dostępne dla osób na wózkach, Karty debetowe, Karty kredytowe, Usługa płatności mobilnych NFC, Karty kredytowe. Mają również 28 recenzji na Google My Business, a ich średnia opinia wynosi 4.8/5.

Jeśli ktoś szuka profesjonalnej i przyjaznej apteki w Świdnicy, to Pod Bykami. Apteka jest doskonałym wyborem. Ich centralna lokalizacja sprawia, że są łatwo dostępni dla mieszkańców i turystów. Dzięki różnorodnym usługom oraz szerokiemu asortymentowi leków, mogą zaspokoić potrzeby każdego pacjenta.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich leków, porady farmaceuty lub po prostu szybkiej dostawy leków do domu, to zdecydowanie warto skontaktować się z Pod Bykami. Apteka. Ich doskonałe opinie świadczą o wysokiej jakości obsługi i zaangażowaniu w dobro pacjentów. Nie wahaj się i odwiedź ich stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji i skorzystać z ich usług

Recenzje dla Pod Bykami. Apteka

Pod Bykami. Apteka - Świdnica
Tom Dublin
5/5

Profesjonalna obsługa serdecznie pozdrawiam starsza panią 5zl które mi kiedyś brakowało oddałem starszemu Panutak jak obiecywałem Apteka w pięknej kamienicy

Pod Bykami. Apteka - Świdnica
Stanisław Łuczak
5/5

Interesująca z zewnątrz jak i wewnątrz. Miła fachowa obsługa.

Pod Bykami. Apteka - Świdnica
szalik 123
5/5

Stary przepiękny budynek prowadzony przez jedną rodzinę od dziesiątek lat. Pomoc bardzo profesjonalna, ceny jak w każdej aptece

Pod Bykami. Apteka - Świdnica
DragoGame
5/5

Najstarsza działająca apteka w Świdnicy od 6 maja 1882 r, znajdująca się w jednej z najstarszych kamienic w Świdnicy. Co do cen to w większości normalne jak w każdej aptece.

Pod Bykami. Apteka - Świdnica
gawkam
3/5

Kamienica leży blisko dawnych umocnień obronnych. Budynek reprezentuje styl późnego renesansu a jego charakterystyczną cechą są byki. Patrząc z dołu ulega się złudzeniu, tymczasem zwierzęta są naturalnej wielkości a ich głowy wystają po obu stronach. Na parterze działa apteka czynna nieprzerwanie od 1882 r.

Świdnica oddycha historią, aromatem pysznych pierników i chmielem z ważonego tutaj piwa, (które eksportowano nawet do Włoch a w kraju serwowano w tzw. Piwnicach Świdnickich m. in. w Krakowie) a niegdyś tętniła także hałasem kupieckich straganów. Starówka z rynkiem i blokiem śródrynkowym, średniowieczny układ ulic, barokowe i renesansowe kamienice, fontanny i rzeźby a pośród nich dawna kamienica - mieszkanie Bazyliszka (ul. Kotlarska 1), który pożeral mieszczan - oto czar Świdnicy. Wymienione atuty sprawiły, że w przewodnikach turystycznych miasto porownywane jest z Krakowem czy Toruniem.

Prawna miejskie otrzymała ok.1250 r. 40 lat po tym, stała się stolicą księstwa. Wiek późniejszy  przyniósł klęskę ognia (1313 r.) ale i rozbudowę miasta (mury obronne, 6 bram, kościół z klasztorami). Już wtedy miejscowość słyneła z produkcji wybornego trunku. W czasach Habsburgów wybucha refirmacja (protestanci przejmują większość kościołów). W XVII w. miasto mocno cierpi wskutek wojny XXX-letniej oraz zarazy (zmarło ok. 17 tys. mieszkańców). Późniejsze lata przynoszą panowanie Pruskie (budowa teierdzy, nowy wał murów) a od końca XVIII w. rozwój manufaktur. Impulsem do dalszego rozwoju było doprowadzenie do Świdnicy kolei w latach 1844 - 1899. Pożoga II wojny światowej szczęśliwie omija miasto, które żegna ludność niemiecką, przyjmując polskich osadników. W 2004 r. utworzono tu diecezję. Obecnie Świdnica liczy 60 tys. mieszkańców.

Co warto zobaczyć?
- Ewangelicko-Augsburski Kościół Pokoju (największy drewniany kościół w Europie)
- Katedrę św. Stanisława i św. Wacława
- Wieżę Ciśnień  (1876 r.)
- Budynek dworca kolejowego
- pozostałości murów obronnych i twierdzy
- dawny pałac opatów cysterskich
- były klasztor kapucynów
- starówke (Rynek z Ratuszem, rzeźby, fontanny, kamienice: Rynek 6, Rynek 7, Rynek 8, Rynek 15, Rynek 25, Rynek 132)
- Muzeum kupiectwa
- Kamienicę pod bykami
- Mieszkanie Bazyliszka (ul. Kotlarska 1)
- figura "Srajacego Chłopka" (miała być formą żartu a jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc)

Miasto warto zwiedzać także wieczorami ze względu na iluminacje. Polecam tzw. szlak miejski. Z punktu informacji turystycznej (Rynek przy fontannie Neptuna) można pobrać audioprzewodnik i wypożyczyć rower.

Pod Bykami. Apteka - Świdnica
Darek Iwaniec
5/5

Prawdopodobnie w tym miejscu znajdował się sklep mięsny ( na wysokości pierwszego piętra kamienicy w narożach znajduje się postać naturalnej wielkości byka ). Od roku 1882 mieści się tu najstarsza apteka w Świdnicy " Pod bykami ".

Pod Bykami. Apteka - Świdnica
grzegorz mandziej
5/5

Piękna, choć zaniedbana trochę kamienica

Pod Bykami. Apteka - Świdnica
Bartosz Rumiński
5/5

Wspaniała obsługa pełen asortyment i profesjonalne podejście do pacjenta. Ceny optymalne. Polecam

Go up